.

מלחמות הקנאביס
קולם של החולים יוצא לאור

"מלחמות הקנאביס". להזמנה

"אני יודעת שזה אסור, אבל אני אשה חולה וכואב לי מאוד והתרופות לא עוזרות. רק שמן קנאביס עוזר, בגלל זה קיבלתי מהרופא רישיון לקנאביס אבל פשוט לא היה בבתי מרקחת את הסוג שמתאים לי, אז הזמנתי בדואר שמן קנאביס מקליפורניה והגיעה אליי הביתה משטרה. הם הפכו לי את כל הבית וחקרו אותי שעות וצעקו עליי ודיברו אליי לא יפה למרות שאני אשה חולה, מבוגרת, לא עבריינית. חזרתי הביתה, ועדיין כואב לי ועדיין אין את הקנאביס שאני צריכה בבתי מרקחת. שוב נכנסתי לאינטרנט והזמנתי שמן קנאביס מקליפורניה. ושוב פעם לא היה לי מזל והגיעה משטרה ושוב פעם שברו לי את כל הבית בחיפוש ולקחו אותי לתחנה, והגעתי לאותו חוקר, והוא צעק עליי "מה את סתומה?! את לא לומדת לקח?!" אז עניתי לו "אבל מה אתה רוצה, אני עדיין חולה"

* 10% מרווחי הספר מוקדשים כתרומה לסיוע לחולים במחלות קשות המטופלים בקנאביס רפואי *

"מלחמות הקנאביס – סיפורים על ייסורים ותקווה" הוא פרוייקט יוצא דופן שנועד לחשוף את האמת המדהימה והמזעזעת מאחורי מדיניות הקנאביס בישראל והשפעתה על חולים קשים.
זהו ספר פרי עטו של תום וגנר, המאגד סדרה של ראיונות עם אנשים מוכרים ממאבקי הקנאביס כמו: גדי וילצ'רסקי, גיא לרר, עמוס וגלי סילבר מטלגראס, ניר המלאך, דנה בר און, מאיר קדוש, ועוד עשרות חולים, פעילי לגליזציה, רופאים, פוליטיקאים, עורכי דין, סוחרי קנאביס - כל המעורבים במדיניות הקנאביס בישראל.

תום וגנר (איור: נורית גל)

תום וגנר, המוכר כאיש תקשורת, בעלים של משרד יחסי ציבור וקמפיינר פוליטי ששימש בעבר כיועץ התקשורת של ראש הממשלה, שר הביטחון ופוליטיקאים בכירים, נחשף לעולם הקנאביס הרפואי כאשר אביו ז"ל חלה בסרטן. למרות קשריו הרבים – הוא נתקל בקשיים בלתי אפשריים מצד המערכת, עד שלבסוף אביו נפטר בעודו ממתין לאישור מוועדה מיוחדת שנדרשה לאשר את הוראת מנהל המחלקה, להגדיל לו את מינון הקנאביס הרפואי.

בדרך, למד תום שיעור קשה על העולם, הגיע למצבים הזויים ובלתי אפשריים ונחשף לאינטרסים שגורמים למערכת להקשות על מטופלי הקנאביס, לסיפורי ניסים ותקוות גדולות שמעורר הקנאביס הרפואי אצל חולים במחלות הכי קשות, ואף לקבוצה מיוחדת של אנשים, המכונים לעיתים "מלאכים" שמתגייסים לעזרת החולים במקום בו המערכת נכשלת, לפעמים מסתכנים בכלא, ולעיתים אפילו מגיעים לכלא.

בעקבות זאת, איגד תום את עדויותיהם האותנטיות של מטופלים, מטפלים ואנשי מקצוע בתחום לספר מרתק, המספק הצצה נדירה לחצר האחורית של מערכת הבריאות. להשלכות הבלתי נתפסות של חוקי הקנאביס, לאינטרסים העומדים מאחוריהם, ולחייהם של האנשים שמסכנים את כל היקר להם כדי לעזור לזרים מוחלטים.

בין המספרים:

העיתונאי גיא לרר; הסטנדאפיסט גדי וילצ'רסקי; ניר "המלאך" יופטרו, שנעצר לאחר שסייע לחולי סרטן להפיק שמן קנאביס רפואי; אביגיל דר, שהבריחה שמן קנאביס מחו"ל לבנה האוטיסט; עמוס דב סילבר, מייסד טלגראס; נסים קריספיל, חוקר הצמחים הידוע שנידון למאסר בגין ניסוי בקנאביס; ד"ר ברקת שיף – קרן, מראשוני הרופאים המטפלים בקנאביס בישראל; שלומי סנדק, אבי מאבק הלגליזציה; מאיר קדוש, אב לילדה חולת אפילפסיה ששתה בקבוק שמן קנאביס בכנסת; דנה בר און, יו"ר עמותת הקנאביס הרפואי; ד"ר ג'וני גרינפלד, שסמכויותיו נשללו על ידי משרד הבריאות בגין מתן "מופרז" של קנאביס לחולים סופניים; אלעד מזון, מחלוצי הטיפול בשמן קנאביס מרוכז בישראל, ועוד עשרות עדויות עוצרות נשימה.

הספר "מלחמות הקנאביס", שכבר סוקר בהרחבה באמצעי התקשורת, משרטט את הסיפור של קהילה שלמה שנאבקת על קיומה כנגד מדיניות אטומה – חולי סרטן ואפילפסיה, הורים לילדים אוטיסטים, בני משפחותיהם של חולי פרקינסון ואלצהיימר, מטופלי הלם קרב ופוסט טראומה ועוד ועוד מחלות, אשר מחפשים מזור לבעיותיהם ונתקלים בקשיים בלתי אפשריים ומחרידים ממש. הוא נועד לזעוק את קולם של אנשים שהגורל התנכל להם – ובשעותיהם הקשות הם מרגישים כאילו המדינה מנסה להזיק ולהתנכל להם במקום לסייע, מסיבות שלא תמיד ניתן להבין או לקבל.

הספר מציב סימן שאלה עצום המונח בפני התקשורת, מקבלי ההחלטות והברנז'ה ושואל – מדוע בעצם ממררים כך את חייהם של אנשים חולים, בגלל צמח שמעולם לא הרג אף אחד?

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.